Audyt cennika · listopad 2026

Brevo cennik 2026: ile naprawdę kosztuje każdy plan

Aktualne strony planów, ceny roczne i oceny z czterech platform, sprawdzone 6 listopada 2026.

Summary

Cennik Brevo opiera się na liczbie wysłanych maili w miesiącu, a nie na liczbie zapisanych kontaktów. Plan Free pozwala wysłać 300 maili dziennie, Starter zaczyna się od $9 miesięcznie, Standard od $18, a Professional skacze do $499 przy 150,000 wysyłek. Miesiąc z 20,000 maili kosztuje około $32 na Starterze i $69 na Standardzie. Nasz wynik to 8.0 na 10: dobra wartość poniżej 100,000 wysyłek, z ryzykiem zawieszenia konta i progiem Professional.

8 /10

Brevo to platforma do maili, SMS-ów i CRM, która nalicza opłaty za wysłane wiadomości. Dzięki temu jest tania przy dużych listach i umiarkowanej wysyłce: 20,000 maili miesięcznie kosztuje na Starterze około $32. G2 daje jej 4.5 na 5 przy 2,749 opiniach, ale Professional zaczyna się od $499, a Trustpilot ma 3.8. Werdykt: 8.0/10. Najlepsza dla małych nadawców, słabsza po przekroczeniu 150,000 wysyłek.

Wartość przy niskim wolumenie
9/10
Wartość przy skali
7/10
Przejrzystość cen
8/10
Plan darmowy
8/10
Łatwość obsługi
8.5/10
Wsparcie
6.5/10
  • Płacisz za wysłane maile, więc lista 20,000 kontaktów może kosztować $32 miesięcznie na Starterze
  • Plan Free pozwala wysłać 300 maili dziennie, obsłużyć do 100,000 kontaktów i korzystać z maili transakcyjnych
  • Standard za $18 daje automatyzację bez limitów, testy A/B i optymalizację godziny wysyłki
  • Professional kosztuje $499 miesięcznie, czyli $320 więcej niż Standard przy 150,000 wysyłek
  • Zawieszenia konta po pierwszym imporcie listy powtarzają się na Reddit i Trustpilot
  • Plany Free i Starter ograniczają wielokanałową automatyzację do 2,000 kontaktów

Plan Free, bez karty kredytowej

Methodology

Jak przygotowaliśmy ten przegląd cennika

Version tested
Aktualny cennik brevo.com, tabela porównawcza planów i strony pay-as-you-go, audyt 6 listopada 2026
Test period
2026-11-06 → 2026-11-06
Test categories: Audyt żywych planów i blokad funkcji • Drabinka cen według liczby wysyłek • Cena prepaid za kredyty mailowe • Agregacja ocen z wielu platform

To audyt na podstawie materiałów publicznych, nie test na płatnej licencji, i mówimy to od razu. 6 listopada 2026 otworzyliśmy aktualną stronę cennika Brevo, pełną tabelę porównawczą planów oraz stronę pay-as-you-go i wykonaliśmy własne zrzuty ekranu każdej z nich. Tabelę czytaliśmy wiersz po wierszu. Do ceny za określoną liczbę wysyłek oparliśmy się na opublikowanym teście Omnisend, konkurenta, i traktujemy jego liczby jako weryfikację krzyżową. Tam, gdzie się pokrywają, podajemy cenę ze strony Brevo. Do zadowolenia klientów wzięliśmy G2 (2,749 opinii), Capterra (3,092), Trustpilot (7,251), listing aplikacji Brevo w Shopify App Store oraz wątki na Reddit o zawieszeniach kont. Własna strona Brevo z opiniami jest kuratorowana przez dostawcę, więc korzystamy z niej tylko do wskazania tematów.

Czy warto sprawdzić Brevo?

YES if you...

  • Właściciele newsletterów z dużą listą, którzy wysyłają kilka razy w miesiącu
  • Małe sklepy, które potrzebują maili, SMS-ów i wiadomości transakcyjnych pod jednym loginem
  • Programiści, którzy chcą przekaźnika SMTP i API na planie darmowym

NO if you...

  • Zespoły wysyłające 150,000+ maili miesięcznie, które oczekują cen z półki średniej
  • Nadawcy, którzy nie mogą ryzykować weryfikacji konta przy pierwszej kampanii
  • Marki oparte na Shopify, które od razu potrzebują zaawansowanej segmentacji e-commerce
Cennik Brevo

Cennik Brevo: pięć poziomów i to, co każdy odblokowuje

Miesięczne ceny katalogowe w USD, a cena przy rozliczeniu rocznym (10% taniej) w wierszu okresu. Ceny startowe to najniższy próg wysyłki.

Free

$0 na zawsze, bez karty kredytowej

Dla pojedynczych nadawców i testów

  • 300 maili dziennie
  • Do 100,000 kontaktów
  • Maile transakcyjne i przekaźnik SMTP
  • Edytor drag and drop i generator treści AI
  • Logo Brevo w każdej wiadomości

Starter

$9 miesięcznie, $8.08 przy rozliczeniu rocznym

Dla jednego użytkownika, który wysyła regularnie

  • Od 5,000 maili miesięcznie, do 100,000
  • Brak dziennego limitu wysyłki
  • Zaawansowana segmentacja i formularze
  • Usunięcie logo to dodatek za $10.80 miesięcznie
  • Automatyzacja ograniczona do 2,000 kontaktów

Professional

$499 miesięcznie, $449.08 przy rozliczeniu rocznym

Dla zespołów prowadzących kilka kanałów

  • Od 150,000 maili miesięcznie, do 10 milionów
  • 10 miejsc, WhatsApp, popupy i powiadomienia mobilne
  • Scoring kontaktów i segmentacja AI
  • Wsparcie telefoniczne i 3 godziny rocznie pomocy przy dostarczalności

Enterprise

$2,499+ miesięcznie, umowa indywidualna

Dla 1M+ kontaktów i pełnej kontroli nad danymi

  • Zarządzanie wieloma kontami i obiekty niestandardowe
  • Dedykowany IP, SSO i SAML w cenie
  • Silnik lojalnościowy i synchronizacja z hurtownią danych
  • Opiekun klienta i dopasowane wdrożenie

Analiza ROI: Newsletter z 20,000 subskrybentów wysyłany 4 razy w miesiącu to 80,000 maili. Na Starterze wychodzi około $74 miesięcznie, czyli mniej więcej $0.93 za 1,000 wysyłek, a na Standardzie około $119. Plan wygrywa z kredytami prepaid, gdy wysyłasz co miesiąc.

Ukryte koszty i pułapki
  • Usunięcie logo na Starterze kosztuje $10.80 miesięcznie, więc realna cena wejścia za czysty mail to około $19.80
  • Kredyty SMS-owe sprzedawane są osobno, od $1.09 za 100 wiadomości w USA w teście Omnisend
  • Sales Essentials zaczyna się od $27.92 miesięcznie, a Sales Advanced od $58.50 za użytkownika przy rozliczeniu rocznym
  • Dedykowany IP to dodatek na Professional, około $251 rocznie za IP w teście Omnisend
  • SSO i SAML kosztują około $324 miesięcznie na Professional i są w cenie tylko w Enterprise
Strona cennika

Cztery płatne plany i przełącznik, który daje 10% taniej

Zielony baner informuje o planie darmowym, a przełącznik jest już ustawiony na rozliczenie roczne. To ważne: pierwsze widoczne ceny $8.08 i $16.17 to ceny roczne, a cena miesięczna jest przekreślona. Enterprise zaczyna się od $2,499 i kieruje do działu sprzedaży. Rozliczenie roczne na Standardzie oszczędza około $22 rocznie, a na Professional około $599.

  • Rozliczenie roczne jest wybrane domyślnie
  • Standard ma odznakę Najpopularniejszy
  • Tylko Professional i Enterprise kierują do rozmowy ze sprzedażą
Zrzut ekranu strony cennika Brevo z planami Starter, Standard, Professional i Enterprise, listopad 2026

Oceny klientów na platformach opinii

Zbiorcze wyniki z wczesnego listopada 2026 roku. Reddit nie ma oceny liczbowej, więc pokazujemy dominujący temat.

G24.5/52,749 opinii
Capterra4.5/53,092 opinii
Trustpilot3.8/57,251 opinii
Shopify App Store4.8/52,200+ opinii
RedditMieszanewątki o zawieszeniach
Porównanie planów

Gdzie przebiegają granice planów

Tabela porównawcza pokazuje limity, których nie ma na kartach planów. Plan Free wysyła 300 maili dziennie, Starter do 100,000 miesięcznie, Standard do 500,000, a Professional do 10 milionów. Automatyzacja wielokanałowa jest ograniczona do 2,000 kontaktów w Free i Starter. Limity kontaktów wynoszą od 100,000 w Free do 2 milionów w Professional.

  • 300 dziennie w Free, 100,000 miesięcznie w Starter
  • Testy A/B i mapy cieplne od planu Standard
  • Popupy, WhatsApp i wsparcie telefoniczne od planu Professional
Zrzut ekranu tabeli porównawczej planów Brevo z miesięcznymi wysyłkami i limitami automatyzacji, listopad 2026
Co zmierzyliśmy

Cennik Brevo w liczbach

Ceny pochodzą z żywych stron Brevo z 6 listopada 2026, chyba że notka podaje inne źródło. Nic tu nie zmierzono na płatnej licencji.

Limit wysyłki w planie darmowym
300 maili dziennie około 9,000 miesięcznie przy 30-dniowym miesiącu; tabela porównawcza Brevo
Najtańszy płatny plan
$9 miesięcznie Starter przy 5,000 maili; $8.08 przy rozliczeniu rocznym
Cena wejścia Standard
$18 miesięcznie 5,000 maili; $16.17 przy rozliczeniu rocznym
Cena wejścia Professional
$499 miesięcznie 150,000 maili; Standard kosztuje $179 przy tym samym wolumenie (test Omnisend)
Koszt miesiąca z 20,000 maili
$32 vs $69 Starter kontra Standard, drabinka cen Omnisend
Kredyty mailowe prepaid
$32 za 5,000 maili około $6.40 za 1,000, wobec $1.80 za 1,000 na Starterze; bez wygasania
Ocena G2
4.5 /5 2,749 opinii, 78% ocen pięciogwiazdkowych, 16% czterogwiazdkowych
Ocena Capterra
4.5 /5 3,092 opinie na capterra.com
Ocena Trustpilot
3.8 /5 7,251 opinii, najniższa wśród głównych platform
Czas konfiguracji w teście zewnętrznym
28 minut od rejestracji do zaplanowanej kampanii, Omnisend, wliczając 7 rekordów DNS
Co pokazuje publiczna strona cennika, zanim założysz konto?
Cztery płatne plany z włączonym przełącznikiem rocznym, przekreślone ceny miesięczne i baner planu darmowego. Starter, Standard i Professional mają podaną cenę, a Enterprise zaczyna się od $2,499.
Strona cennika Brevo z wybranym rozliczeniem rocznym, listopad 2026
Jakie limity dodaje tabela porównawcza, których nie widać na kartach planów?
Wysyłki na plan (300 dziennie, 100k, 500k, 10 mln), limit 2,000 kontaktów dla automatyzacji w Free i Starter, jeden użytkownik w Free i Starter oraz limity kontaktów dla każdego planu.
Tabela porównawcza planów Brevo z limitami wysyłek i użytkowników, listopad 2026
Jak wyceniane są prepaid kredyty mailowe dla rzadkich nadawców?
Strona pay-as-you-go podaje $32.00 za 5,000 maili, bez dziennego limitu, bez logo Brevo i bez daty wygaśnięcia.
Strona Brevo pay as you go z 5,000 kredytami mailowymi za $32, listopad 2026

Zalety i wady

Pros

  • Rachunek idzie za wysyłkami, nie za wielkością listy Recenzent na G2 porównuje to z Mailchimp i ActiveCampaign. Przy dużej liście, do której piszesz rzadko, rachunek pozostaje niski.
  • Plan darmowy z realnymi limitami, które da się zaplanować 300 maili dziennie, 100,000 kontaktów, maile transakcyjne i przekaźnik SMTP nic nie kosztują, co pasuje do testów i małych nadawców.
  • Szeroki zestaw funkcji poniżej $100 miesięcznie Standard za $18 obejmuje nieograniczoną automatyzację, testy A/B, optymalizację godziny wysyłki i mapy cieplne, które inne narzędzia trzymają w droższych planach.

Cons

  • Professional kosztuje $499 miesięcznie, czyli $320 więcej niż Standard przy 150,000 wysyłek Skok z $179 do $499 kupuje WhatsApp, popupy, 10 miejsc i wsparcie telefoniczne. Wiele zespołów potrzebuje tylko większego wolumenu.
  • Konta bywają zawieszane po pierwszym imporcie lub pierwszej wysyłce Wątki na Reddit opisują wyłączenie w ciągu godziny od wgrania listy oraz zawieszenie przy wskaźniku odrzuceń 0.05%. Recenzenci na Trustpilot powtarzają to samo.
  • Plany wejściowe ograniczają automatyzację do 2,000 kontaktów Free i Starter pozwalają na wielokanałową automatyzację tylko do 2,000 kontaktów, więc przy dużej liście potrzebny jest Standard, by workflow działały dla wszystkich.
  • Wsparcie zależy od planu i bywa wolne Poniżej Professional działa wsparcie mailowe. W teście Omnisend zgłoszenie dotyczące połączenia konta Shopify zamknięto po 19 godzinach i 17 minutach.
Werdykt

Werdykt końcowy

8 /10

Cennik Brevo jest uczciwy w swojej strukturze i hojny na dole skali. Naliczanie za wysłane maile nagradza każdego, kto ma dużą listę i umiarkowany harmonogram, a liczby się zgadzają: $9 za pierwszy płatny plan, $18 za automatyzację i testy oraz plan darmowy, który wystarcza prawdziwemu newsletterowi. G2 i Capterra dają po 4.5 na 5.

Słabe punkty są konkretne. Professional to skok o $499, który łączy kanały, których większość nadawców nie potrzebuje. Trustpilot daje 3.8, a historie o zawieszeniach powtarzają się zbyt konsekwentnie, by je zbyć. Importuj czyste dane i spodziewaj się kontaktu z pomocą, jeśli pierwsza kampania zostanie oflagowana.

Kup, jeśli wysyłasz poniżej 150,000 maili miesięcznie i chcesz mieć maile, SMS-y i wiadomości transakcyjne w jednym miejscu. Szukaj gdzie indziej, jeśli potrzebujesz zaawansowanej segmentacji e-commerce albo jeśli zablokowane konto w tygodniu premiery kosztowałoby cię więcej niż $30 miesięcznie, które oszczędzasz.

Wartość przy niskim wolumenieWartość przy skaliPrzejrzystość cenPlan darmowyŁatwość obsługiWsparcie i bezpieczeństwo konta
  • Wartość przy niskim wolumenie 9/10 $32 za 20,000 maili na Starterze
  • Wartość przy skali 7/10 Skok do Professional $499 przy 150,000 wysyłek
  • Przejrzystość cen 8/10 Publiczne liczby, ale przełącznik rocznego jest ustawiony domyślnie
  • Plan darmowy 8/10 300 maili dziennie, 100,000 kontaktów
  • Łatwość obsługi 8.5/10 28 minut od rejestracji do zaplanowanej kampanii w teście zewnętrznym
  • Wsparcie i bezpieczeństwo konta 6.5/10 Zgłoszenia o zawieszeniach na Reddit i Trustpilot
Zobacz alternatywy

Najczęstsze pytania o cennik Brevo

Ile kosztuje Brevo miesięcznie?
Brevo ma plan darmowy, Starter od $9 miesięcznie, Standard od $18, Professional od $499 i Enterprise od $2,499. Rozliczenie roczne daje 10% zniżki, więc Starter kosztuje $8.08, a Standard $16.17.
Czy Brevo liczy opłatę za kontakty czy za maile?
Za wysłane maile. Cena planu zależy od liczby wysyłek w miesiącu, a każdy poziom ma limit kontaktów, na przykład do 500,000 kontaktów w Standard. To główna różnica w porównaniu z Mailchimp czy ActiveCampaign.
Ile kosztuje 20,000 maili miesięcznie w Brevo?
W drabince cen Omnisend 20,000 maili kosztuje około $32 miesięcznie na Starterze i $69 na Standardzie. Sprawdź aktualny selektor na stronie cennika Brevo, bo progi wolumenu mogą się zmienić.
Czy mogę za darmo usunąć logo Brevo?
Nie. Logo zostaje w planie Free i na Starterze, chyba że dopłacisz $10.80 miesięcznie za dodatek. Standard i wyższe plany usuwają je w ramach planu.
Dlaczego Brevo Professional jest tak drogi?
Zaczyna się od $499 miesięcznie za 150,000 maili i łączy 10 miejsc, WhatsApp, popupy, powiadomienia mobilne, scoring kontaktów i wsparcie telefoniczne. Przy 150,000 maili Standard kosztuje $179, więc różnica wynosi $320.
Czy opinie o Brevo są wiarygodne?
W większości tak. G2 daje 4.5 na 5 przy 2,749 opiniach, a Capterra 4.5 przy 3,092. Trustpilot jest niżej, 3.8 przy 7,251 opiniach. Skargi skupiają się na zawieszaniu kont i wolnym wsparciu.

Historia zmian

  1. Pierwsza publikacja: aktualny audyt cennika, tabeli porównawczej i planów pay-as-you-go oraz zbiorcze oceny z G2, Capterra, Trustpilot, Shopify App Store i Reddit.