Prijsaudit · oktober 2026

Muck Rack prijs 2026: wat PR-teams in de praktijk betalen

Publieke abonnementsstructuur, contractdata van 80 aankopen en vier reviewplatforms, gecontroleerd tegen de live site op 9 oktober 2026.

Samenvatting

De Muck Rack prijs is op offerte: Starter, Standard en Premier, zonder publieke bedragen. Vendr's data van 80 aankopen zet het mediane contract op $13,000 per jaar, met een bereik van $8,000 tot $20,860. Kopers melden alles van $3,500 tot $53,000. Op G2 scoort het 4.5/5 (535 reviews), op TrustRadius 8.2/10. Ons oordeel: 7.0/10, een degelijk platform voor teams met vaste outreach, lastig te verantwoorden voor kleine budgetten.

7 /10

Muck Rack is een PR-platform dat een journalistendatabase, mediamonitoring en rapportage combineert, en het publiceert geen prijzen. Vendr's data van 80 aankopen zet het mediane contract op $13,000 per jaar. G2 geeft het 4.5 uit 5 over 535 reviews, maar dekkingsgaten en kosten per zitplaats komen steeds terug. Oordeel: 7.0/10. Het is de offerte waard voor teams met wekelijkse outreach, en een slechte match voor solo-budgetten.

Datakwaliteit
8/10
Gebruiksgemak
8.5/10
Transparantie van prijzen
3/10
Waarde voor kleine teams
5/10
Nauwkeurigheid van rapportages
6.5/10
Support
8/10
  • Op G2 gewaardeerd met 4.5/5 over 535 reviews, met gebruiksgemak en datakwaliteit als meest geprezen thema's
  • Database, pitchen, monitoring en rapportage zitten in een werkruimte, dus geen tweede abonnement voor meldingen
  • Begeleide onboarding en een vaste klantensuccesmanager vanaf het Standard-abonnement
  • Geen publieke prijslijst en geen proefperiode, dus je kunt niet budgetteren voor een verkoopgesprek
  • Reviewers op G2 en TrustRadius melden gemiste artikelen in dekkingsrapporten en dubbele journalistenprofielen
  • Add-ons, extra zitplaatsen en verlengingen drijven de echte factuur boven de eerste offerte uit

Prijs alleen op offerte, jaarcontract, demo op aanvraag

Methodology

Zo hebben we deze prijsreview opgebouwd

Version tested
Live prijs- en productpagina's van muckrack.com, gecontroleerd op 9 oktober 2026
Test period
2026-10-09 → 2026-10-09
Test categories: Controle van abonnementen en functiegrenzen op de live site • Contractdata uit benchmarks voor inkoop • Door kopers gemelde offertes • Samenvoeging van reviews van meerdere platforms

Dit is een bureau-audit, geen test met een eigen licentie. We zeggen dat meteen, omdat Muck Rack geen zelfbediende proefperiode aanbiedt. Op 9 oktober 2026 laadden we de live prijspagina en maakten we eigen screenshots van de homepage, de prijspagina, de mediadatabase, monitoring en rapportage. We lazen de functietabel abonnement per abonnement om te zien wat elk niveau echt ontgrendelt. Voor geld gebruikten we Vendr's geanonimiseerde contractdata (80 aankopen), een lijst van 24 door kopers gemelde offertes die Rephonic verzamelde, en openbare berichten van PR-professionals. Meerdere van die bronnen verkopen concurrerende tools, dus we behandelen hun gemiddelden met voorzichtigheid en steunen vooral op de transactiedata. Voor tevredenheid lazen we G2 (535 reviews), TrustRadius (35) en Capterra (25), en controleerden we Trustpilot, waar Muck Rack helemaal geen reviews heeft.

Moet je een offerte van Muck Rack aanvragen?

YES if you...

  • Interne communicatieteams of bureauteams die elke week journalisten benaderen
  • Teams die monitoring, rapportage en een mediadatabase onder een contract willen
  • Kopers met een jaarbudget van $10,000 of meer en iemand die de verlenging kan onderhandelen

NO if you...

  • Zelfstandige contentmarketeers die af en toe pitchen (het Starter-abonnement zit nog steeds tussen de vier- en vijfcijferige bedragen per jaar)
  • Teams die een gepubliceerde prijs en een gratis proef willen voordat ze met verkoop praten
  • Wie vooral AI-tekstschrijven nodig heeft en geen mediarelaties

Muck Rack prijs: de drie niveaus en wat we konden verifiëren

Muck Rack noemt abonnementsnamen en functies, maar geen prijzen. De dollarbedragen hieronder komen van externe data, niet van de leverancier.

Basistoegang

Starter

Op offerte per jaar, jaarcontract

Gericht op individuen

  • Zoeken in de mediadatabase en het opbouwen van mediaslijsten
  • Zoeken naar online artikelen met e-mail- en Slack-meldingen
  • Pitchen met e-mailintegraties en PressPal.ai
  • Beperkte exports van mediaslijsten, dashboards alleen als sjabloon
  • Zelfstandige onboarding en gedeelde klantensuccesondersteuning
Meest flexibel

Premier

$25,000+ hoog segment in externe gidsen, geen cijfer van Muck Rack

Gericht op grote organisaties en gevorderde teams

  • Alles uit Standard, plus Curation Engine en newsjacking-kansen
  • AI-gedreven sentiment, eigen dashboards, aanpasbare PR Hit Score
  • Inbound media manager, nieuwsbrieven, Google Analytics-integratie
  • API beschikbaar als add-on voor Premier-klanten

ROI-berekening: Bij de mediaan van Vendr van $13,000 per jaar betaalt een team dat 40 pitches per week verstuurt ongeveer $6.25 per pitch, nog voor enig dekkingsresultaat. Een team van vijf mensen met $25,000 dat elk 40 pitches per week verstuurt, betaalt ongeveer $2.40 per pitch. De rekening klopt alleen als de database per campagne uren handmatig onderzoek bespaart.

Verborgen kosten & valkuilen
  • Add-ons komen erbovenop: print- en uitzendmonitoring, social listening, distributie van persberichten, API, Media Intelligence en Generative Pulse
  • Vendr meldt dat add-ons het contract met 10% tot 30% verhogen en dat sommige kopers instapkosten van $1,000 tot $5,000 betalen
  • Verlengingsoffertes stijgen meestal met 5% tot 15%, tenzij vooraf een plafond is onderhandeld
  • Extra zitplaatsen halverwege de looptijd kosten meer per zitplaats; een TrustRadius-reviewer kreeg een nieuwe zitplaats aangeboden voor $2,500 in plaats van een verlenging van $400
De prijspagina

Drie abonnementen, twee doelgroepen, nul prijzen

De prijspagina vraagt je om Brands of Agencies te kiezen en toont daarna Starter, Standard en Premier, met onder elk een knop Contact us. De functietabel eronder is de enige harde informatie: die laat zien waar de grenzen tussen de abonnementen liggen. Podcastmonitoring, AI-journalistaanbevelingen en AI-zichtbaarheidsbadges beginnen bij Standard. Eigen dashboards, de Curation Engine en de API zitten bij Premier. Het eigen FAQ van Muck Rack zegt dat de prijs afhangt van het aantal gebruikers en noemt het voorstel op maat.

  • Drie abonnementen voor merken en drie voor bureaus, allemaal alleen op offerte
  • Jaarcontract, waarbij het aantal zitplaatsen de belangrijkste prijsbepaler is
  • Zes add-ons onder de tabel, zonder enige prijs
Screenshot van de Muck Rack prijspagina met de abonnementen Starter, Standard en Premier en knoppen Contact us, oktober 2026

Klantbeoordelingen op reviewplatforms

Gemiddelde scores zoals ze op 9 oktober 2026 op elk platform stonden. Trustpilot heeft geen reviews voor Muck Rack, dus die staat op nul.

G24.5/5535 reviews
TrustRadius8.2/1035 reviews
Capterra4.2/525 reviews
TrustpilotGeen score0 reviews
Tests

Wat de cijfers eigenlijk zeggen

Elk cijfer heeft een bron; geen enkel is gemeten in een eigen licentie.

Mediaan jaarcontract
$13,000 per jaar Vendr, 80 aankopen, kopers besparen gemiddeld 17%
Contractbereik (Vendr)
$8,000 tot $20,860 per jaar laagste tot hoogste in dezelfde dataset
Door kopers gemelde offertes
$3,500 tot $53,000 per jaar 24 datapunten verzameld door Rephonic, zitplaatsen van 1 tot 9
G2-score
4.5 /5 535 reviews, 71% vijf sterren, 25% vier sterren, 3 met één ster
TrustRadius-score
8.2 /10 35 reviews
Capterra-score
4.2 /5 25 reviews
G2-tijd tot implementatie
1 maand gemiddelde volgens reviewers, met een terugverdientijd van 8 maanden
Wat kan een koper van de publieke prijspagina leren voordat hij met verkoop praat?
Abonnementsnamen, doelgroep per abonnement en een volledig functieoverzicht, maar geen prijs, aantal zitplaatsen of contractduur. Elke abonnementsknop luidt Contact us.
Screenshot van de Muck Rack prijspagina met de abonnementen Starter, Standard en Premier en knoppen Contact us, oktober 2026
Laat de pagina van de mediadatabase zien hoe de data is opgebouwd en geprijsd?
Ze toont een journalistenprofiel met contactgegevens, mediaslijsten en pitchgeschiedenis, en positioneert de database als onderdeel van een geïntegreerde werkstroom. Er staan geen volume of prijs bij.
Screenshot van de productpagina Media Database van Muck Rack, oktober 2026
Hoe beschrijft Muck Rack de monitoringdekking op de publieke site?
Ze claimt dekking van digitaal, uitzending, podcasts, print en social, met een mix van AI en menselijke experts. Print- en uitzendtoegang is een betaalde add-on op de prijspagina.
Screenshot van de pagina Media Monitoring en Real-Time Alerts van Muck Rack, oktober 2026
Rapportage

Waar het platform zijn prijs probeert te rechtvaardigen

Rapportage is waar Muck Rack betoogt dat PR meetbaar is: dekkingsrapporten, dashboards, share of voice en een aanpasbare PR Hit Score. Het verschil tussen de niveaus telt hier. Starter en Standard krijgen sjabloondashboards, terwijl eigen dashboards en de PR Hit Score alleen bij Premier zitten. Reviewers zijn tevreden over de output, maar meerdere merken op dat dekkingsrapporten artikelen van sommige media missen.

  • Dekkingsrapporten in elk niveau, met een omvang die past bij het abonnement
  • Eigen dashboards alleen bij Premier
  • Interactieve presentaties en nieuwsbrieven alleen bij Premier
Screenshot van de pagina PR-rapportage en analyse van Muck Rack, oktober 2026

Voor- en nadelen

Pros

  • Hoge tevredenheid op de grootste reviewsteekproef G2 toont dat 97% van de 535 reviews vier of vijf sterren geeft. Gebruiksgemak (74 vermeldingen) en datakwaliteit (51) lopen voorop in de lof.
  • Eén werkruimte voor onderzoek, outreach en meting Pitchen houdt opens en klikken bij, en monitoring voedt dezelfde dekkingsrapporten, dus teams hoeven geen drie tools aan elkaar te knopen.
  • Een menselijk datateam bovenop de software Reviewers noemen dat het interne team journalistenprofielen op verzoek bijwerkt, en dat journalisten zelf hun profielen onderhouden.

Cons

  • Geen publieke prijs en geen zelfbediende proef Je hebt een verkoopgesprek en een demo nodig om een cijfer te krijgen. Concurrenten zoals Prowly publiceren hun prijzen en bieden een proef.
  • Dekkingsgaten in monitoring en rapporten G2 noemt onvolledige mediadekking (16 vermeldingen) en onjuiste data (21); TrustRadius-reviewers noemen ontbrekende plaatsingen in rapporten.
  • Kosten groeien met zitplaatsen, add-ons en verlengingen Vendr meldt 10% tot 30% extra door add-ons en 5% tot 15% hogere verlengingen; één reviewer kreeg $2,500 voor één extra zitplaats aangeboden.
  • AI-lijstsamenstelling trekt nog steeds klachten Een G2-reviewer schreef in oktober 2026 dat door AI samengestelde mediaslijsten zelden matchten met de journalisten die gewenst waren, ook met gedetailleerde prompts.
Oordeel

Eindoordeel

7 /10

Muck Rack verdient zijn reputatie bij de mensen die er dagelijks mee werken. Een 4.5 uit 5 op 535 G2-reviews, een 8.2 uit 10 op TrustRadius en consequente lof voor gebruiksgemak en support wijzen op een product dat doet wat het belooft. Het platform is het sterkst als een team wekelijks journalisten pitcht en monitoring en rapportage op dezelfde plek wil.

De prijs is het zwakke punt, en niet omdat hij hoog is. Je weet hem pas als je in een verkoopproces zit. Met een mediaan van $13,000 per jaar en offertes van $3,500 tot $53,000 kan een team overal in een bereik van 15 keer landen, en add-ons, extra zitplaatsen en verhogingen bij verlenging verschuiven het bedrag ook na het tekenen. Behandel de eerste offerte als openingsbod. Vendr's data laat kopers gemiddeld 17% besparen.

Koop het als outreach een wekelijkse gewoonte is en een vaste klantensuccesmanager echt waarde voor je heeft. Sla het over als je een paar keer per kwartaal pitcht, of als je vooral AI-ondersteund schrijven nodig hebt; een kleiner PR-tool of een algemene AI-assistent kost een fractie. Breng een concurrerende offerte en een plafond op verlengingen mee naar het gesprek.

DatakwaliteitGebruiksgemakTransparantie van prijzenWaarde voor kleine teamsNauwkeurigheid van rapportagesSupport
  • Datakwaliteit 8/10 Hoog gewaardeerd door reviewers, al worden dubbele profielen gemeld
  • Gebruiksgemak 8.5/10 Meest geprezen thema op G2 met 74 vermeldingen
  • Transparantie van prijzen 3/10 Alleen op offerte, geen proef
  • Waarde voor kleine teams 5/10 Starter komt voor de meeste kopers nog steeds in de vijf cijfers per jaar uit
  • Nauwkeurigheid van rapportages 6.5/10 Gemiste dekking is de meest herhaalde klacht
  • Support 8/10 Vaste contactpersoon vanaf Standard, veel geprezen in reviews
Bekijk alternatieven

Veelgestelde vragen over de Muck Rack prijs

Hoeveel kost Muck Rack?
Muck Rack publiceert geen prijzen. Vendr's data van 80 aankopen laat een mediaan contract van $13,000 per jaar zien, met een bereik van $8,000 tot $20,860. Kopers melden alles van $3,500 voor één zitplaats tot $53,000 voor zeven tot negen zitplaatsen.
Biedt Muck Rack een gratis proefperiode?
Niet openbaar. Het bedrijf biedt een persoonlijke demo van 30 tot 45 minuten zonder verplichting. Muck Rack is gratis voor journalisten, die een profiel kunnen aanmaken en sommige tools zonder kosten kunnen gebruiken.
Welke abonnementen heeft Muck Rack?
Drie abonnementen voor merken en drie voor bureaus: Starter (basistoegang, voor individuen), Standard (meest populair, voor de meeste PR-teams) en Premier (meest flexibel, voor grote organisaties en gevorderde teams).
Is Muck Rack de prijs waard voor een klein team?
Alleen bij vaste wekelijkse outreach. Vendr's data zet teams van 1 tot 5 gebruikers op $10,000 tot $25,000 per jaar, en G2-reviewers met kleine budgetten vinden de kosten voor één gebruiker hoog. Goedkopere tools met publieke prijzen dekken lichtere behoeften.
Hoe lang is het Muck Rack-contract?
Jaarcontracten zijn standaard, volgens externe prijsgidsen, en er is geen maandoptie. Meerjarige contracten kunnen het tarief per zitplaats verlagen, en Vendr adviseert een plafond op verlengingen te onderhandelen.
Heeft Muck Rack een API?
Ja, als add-on die beschikbaar is voor Premier-klanten. Een G2-reviewer van een grote onderneming noemde de API vrij duur en wenste dat die in een premiumpakket zat.
Wat zijn de belangrijkste alternatieven voor Muck Rack?
Meltwater (4.1/5 op G2 uit 2,674 reviews), CisionOne (3.9/5, 1,354 reviews), Prowly (4.2/5, 111 reviews, gepubliceerde prijzen vanaf $258 per maand) en Prezly. Cision en Meltwater werken ook met offertes.
Hoe nauwkeurig is de journalistendatabase van Muck Rack?
Reviewers waarderen datakwaliteit hoog, met 51 vermeldingen op G2 als sterk punt. Maar 21 noemen onjuiste data, en sommigen melden dubbele profielen die support moet samenvoegen.

Wijzigingslog

  1. Eerste publicatie: controle van de live prijspagina, Vendr-contractdata en samenvoeging van reviews van G2, TrustRadius, Capterra en Trustpilot.